O nás - Phantoms of Pilsen (20.-22. 10. 2016)


O nás

Phantoms of Pilsen je festival zaměřený na okrajové metalové žánry těžící převážně z temnějších odrůd zmíněného stylu a z příbuzných progresivněji laděných subžánrů, přičemž vzhledem k organizaci, která leží zejména na bedrech členů plzeňské pagan-metalové skupiny PANYCHIDA, pojí akci také vřelý vztah ke kolegům ze spřízněných kapel spadajících právě do ranku označovaného jako „pagan black metal“.

Oficiálně je pak organizace festivalu zaštítěna zapsaným spolkem „Phantom's Crew – UG metal in Pilsen“, který se příležitostně angažuje i v organizaci dalších ´undergroundových´ koncertů zejména ve městě Plzni.

Jak již bylo nastíněno, není naším úkolem přinášet posluchačům to, co už zde již nesčetněkrát bylo. Naopak se každý rok snažíme představit zajímavá jména, která pokud již svou premiéru v České republice měla, tak je jejich výskyt na našem území minimálně vzácný. Za dobu existence festivalu se pak již několikrát povedlo představit úplné premiéry. Doufáme, že se nám za daných podmínek, kdy je celá akce koncipována jako podnik neziskový a nevýdělečný, budou podobné kousky dařit i nadále.

Festival začal v roce 2007 jako skromná ´indoorová´ přehlídka lokálních, tedy zejména plzeňských, spřátelených kapel. Již druhý ročník však ukázal, že lokální vymezení bude festivalu úzké a právě tento rok započala spolupráce se zahraničními spolky. Skromný ´indoorový´ charakter festivalu zůstal až do dnešních dní s tím rozdílem, že od šestého ročníku probíhá festival hned ve dvou podzimních dnech. Krom třetího ročníku se festival každý rok konal v prostorách božkovské hospody Pod Kopcem, v čemž bychom i nadále rádi pokračovali, pokud to kapacitní omezení sálu dovolí. Vyjma prostor je pro fest typické také právě podzimní období, což vnímáme jako jeden ze zásadních prvků. Rádi bychom, aby náš fest nabýval lehce odlišných konotací, než klasické letní akce.

S prodloužením akce na dva dny bychom návštěvníkům rádi více představili také kraj a město, ve kterém se festival koná a právě proto na našem webu přibyla sekce „Plzeň a okolí“. Zde hodláme představovat zajímavosti našeho města a doporučení k návštěvě magických míst jeho okolí.

Tolik tedy jako krátký úvod do ´filosofie a historie´ festivalu, který si na undergroundové metalové scéně snad již našel své místo. O čemž může svědčit například opakovaně vysoké umístění v novinářské anketě Břitva, kde Phantoms of Pilsen porazil i nesouměřitelně větší hudební akce.

Budeme rádi, když nás kontaktujete se svými nápady na vylepšení, doporučeními či nabídkami spolupráce a podpoře, které jsou pro nás vzhledem k povaze celého podniku nesmírně cenné a důležité. Tímto také děkujeme všem, kteří nezištným způsobem přispěli svým dílem práce k úspěšnému uskutečnění Phantoms of Pilsen.

Na viděnou v Božkově v říjnu.

Phantom's Crew – UG metal in Pilsen2015 - Red Raven Phantoms of Pilsen 9

2014 - Red Raven Phantoms of Pilsen 82013 - Red Raven Phantoms of Pilsen 7

2012 - Phantoms of Pilsen 6

2011 - Phantoms of Pilsen 5

2010 - Phantoms of Pilsen 4 - Mortem Zine 5th anniversary & Panychida's 2nd album release party

2009 - Phantoms of Pilsen 3 - Internal Eternal Edition

2008 - Phantoms of Pilsen 2 - Supporting Norway

2007 - Phantoms of the Pilsen's Underground